Medlemmar

Bilverkstad, Bilförsäljning

Bilhallen Viskan AB
Mikael Jönsson

Stöde Bilservice AB 
Alf Wicksell
Tel. 0691-10292 ,   070-6795669
info@stodebilservice.se

Blommor

Sveas Blommor eftr.
Vera Kristmansson
Tel. 0691-10456

Bygg

Carlbo i Stöde AB
Lena och Göran Carlsson

HSJ Bygg & Plattsättning
Hans Johansson
Tel. 0691-61403, 070-5644853
hsj.bygg@telia.com

Kalles Alltjänst
Kalle Sjögren
Tel. 0691-61030, 073-5052593
kallesjogren25@hotmail.com
www.kalles-allservice.com

Lars Forsbergs Bygg & Alltjänst
Lars Forsberg
Tel. 0691-61473, 070-5469062

Mittbygg
Lars-Åke Jönsson
Tel. 0691-10006, 070-6712997
larsakejonsson@yahoo.se

Nordvalls Byggservice
Tommy Nordvall
Tel. 060-23381,   070-3933381

Stöde Bygg
Göran Forsberg
Tel. 0691-61335,   070-2243283

Sundbergs Bygg
Hans Sundberg
Tel. 070-5085848
hanssundberg@telia.com

Camping

Stöde Camping
Eva Anette Hörnkvist
Tel. 0691-10180,   0768-818283
stodecampingstode@hotmail.com
www.stodecamping.com

Ekonomi, redovisning

Ekonomitjänst Lars Hammarberg
Lars Hammarberg
0691-61122 , 070-6310987
lars.hammarberg@swipnet.se

MFM Redovisning AB
Marie Forsström
Tel. 0691-61439, 070-3280003
marie@mfmredovisning.se

Swedbank AB
060-51 83 00

Elektriker

D.Hjelm El
Danne Hjelm
070-6633539
danne@dhjelm-el.se
www.dhjelm-el.se

Fastigheter, Lägenheter

Två tum trä
Katarina Hellberg
Tel. 0691-61444,   070-2724141
hellberg007@telia.com

Friskvård, hälsa

AW Företagsmassösen
Annika Nordin
Tel. 0691-50013, 070-6502653
annika.westergren@home.se

Ambulansen Stöde AB
Christer Holmlund
0691-10084
Christer 070-6028006
(mobil)
stode.amb@telia.com

Hela Du
Medicinsk fotvård & Ekologisk hudvård mm
Laila Sahlin
070-7889081
info@heladu.me
Finns på Bokadirekt.se
https://www.facebook.com/www.heladu.me/
www.heladu.me

Hälsostegen i sundsvall
Viveka Westin
070-3957147
viveka.westin@bemermail.com
https://viveka.bemergroup.com/sv

Jenny Lindbloms Massage & Hälsovägledning
Jenny Lindblom
Tel. 070-2672179
jenny@lindbloms.st

Margaretas Fot & Hudvård
Margareta Hedman
Tel. 070-6459618
marg.hedman@telia.com
www.margaretasfotohudvard.se

Mentha
Sofia Sahlin
Tel: 070-628 83 58
sofia@mentha.se
www.mentha.se
https://www.facebook.com/stolavsledenmusic/

Frisör

Klippstugan
Lennart Östberg
Tel. 0691-10317, 070-3601118
lennarts@live.se
www.klippstuganstode.se

Försäkringsbolag

Stöde Sockens Försäkringsbolag
Lennart Svensson
Tel. 0691-10225,   070-5854093
lennart@sockenbolaget.nu
www.sockenbolaget.nu

Golv

L & S Golv AB
Kenneth Sundkvist
Tel. 060-125340, 070-2093861
info@ls-golv.nu

Hushållsmaskiner

Janssons Hushållsmaskiner i Sundsvall
Jimmy Malmström
Tel. 060-158527, 070-3130039
janssons-sundsvall@telia.com
www.elon.se

Hästar, personlig utveckling

Lindberga Gård
Anna-Lena Ödmark
Tel. 0691-10133, 073-1820037
frokenodmark@hotmail.com

Kläder

Din Stil.
Saga Bruneskogh
Tel. 0691-10639

Konsthantverk

Lera med mera
Ingela Östman
Tel. 0691-61081, 070-3334273
ingela@leramedmera.com
www.leramedmera.com

Stöde Form
Kerstin Eskel, Linette Jisbro
Tel. 0691-10200
stodeform@hotmail.com
www.stodeform.se

Lantbruk

Anna-Lena Edin
Tel. 0691-12432, 070-6721589
info@urm.se

Nils-Ingemar Gohde
Tel. 0691-61363,   070-6694840

US-Farming HB
Ulf Sahlin
Tel. 0691-10563,   070-3117339
ulf.sahlin@outlook.com

Åsrå Gård
Ulf Sjölinder
Tel. 0691-61044, 070-3121810
ulf@asra.se
www.asra.se

Bo På Lantgård – Ströms Gård
Martin Ström
Tel. 0691-10433, 070-5137205
069110433@telia.com

Livsmedel

Blåtand AB
Ulf Hagner
0691-36090
ulf@blatand.se
www.blatand.se

Stödebröd AB
Tina, Ove Edström
Tel. 0691-52081
stodebrod@stodebrod.se
www.stodebrod.se

ICA Nära
Mikael Norrbom
Tel. 0691-10174, 070-3094629
mikael.norrbom@nara.ica.se
www.ica.se

Maskinentreprenad

BM Entreprenad
Mikael Backlund
Tel. 070-3839273
mikael@bmentreprenad.se
www.bmentreprenad.se

KS Alltjänst Ede
Kjell Sjölund
Tel. 0691-10359, 070-3989801
ks.sjolund@hotmail.com

Mekanik, verkstad, tillverkning

Erikssons Mekaniska Verkstad AB
Anders Eriksson
Tel. 060-23145, 070-6523145
info@emv-ab.se
www.emv-ab.se

Stöde Maskinteknik
Håkan Hammarstedt
Tel. 0691-61091,   070-3409191
stode.maskinteknik@telia.com

Malmströms Svets & Montage
Fredrik Malmström
Tel. 0691-10530, 070-5394944
fredrik@malmstromssvets.se
www.malmstromssvets.se

Urbans Rör o MC AB
Urban Söderberg
Tel. 0691-12324,   070-6658053
info@urm.se
www.urm.se

Musik

Mentha Productions
Sofia Sahlin
Tel: 070-628 83 58
sofia@mentha.se
www.mentha.se
https://www.facebook.com/sofiasahlinmusic/

Musikförrådet HB
Tomas Wallin
Tel. 070-6573117
tomas@artistforradet.se

Måleri

Måleritjänst M Högbom
Micael Högbom
Tel. 0691-10220,   070-3950292
069110802@telia.com

Plåtslageri

Fanqvist Plåtslageri AB
Benny Fanqvist
Tel. 070-3702663
fankvist.platslageri@gmail.com

Reklam

Malmströms Reklam och Brodyr
Fredrik Malmström
Tel. 060-156303, 070-5394944
fredrik@malmstromsreklam.se
www.mprinwest.nu

Skog

Arnerstedt Skogs AB
Roger Arnerstedt
Tel. 0691-10884, 070-3953848
arnestedt.skogs@telia.com

Börje Norbäck AB
Börje Norbäck
0691-10331, 070-5116355
borje.norback@brevet.nu

CS Dahlberg Skog AB
Christer Dahlberg
0691-61478, 070-6834499

Edsta Skog
Bernt Brännwall
0691-10216,   070-6568588

Stöde Energi
Lennart Svensson
Tel. 0691-10234,   070-5854093
lennart@stodeenergi.se
www.stodeenergi.se

Stöde Skog AB
Örjan Åström
Tel. 0691-61200,   070-2549191
ligna@ligna.se

Nils-Ingemar Gohde
Tel. 0691-61363,   070-6694840

Källängets Skog
Thord Hedman
Tel. 0691-10314, 070-3657367
thord.hedman@telia.com

Lennart Forsberg Skogsentreprenad
Lennart Forsberg
Tel. 0691-10226, 070-5394991

Skog, ved, tillverkning

Stöde Energi
Lennart Svensson
Tel. 0691-10234,   070-5854093
lennart@stodeenergi.se
www.stodeenergi.se

Taxi, buss

Stöde Bud & Taxi AB
Maria Eriksson och Susanne Gradin
Tel. 0691-10750,   070-6020127
stodetaxi@telia.com

SH Buss
Stefan Holmstedt
Tel. 0691-60121,   070-2450249
shbuss@telia.com

Trä, fastigheter

Strömblads Bygg & Emballageteknik
Henrik Strömblad
Tel. 073-8058022
h.stromblad@gmail.com

Turism

Ljungandalen Rest & Development AB
Sofia Sahlin
070-628 83 58
sofia@mentha.se
www.mentha.se

Utbildning

Lundström Trafikkonsult & Utbildning AB
Sölve Lundsröm
Tel. 0691-10509, 070-3926385
lundstrom.solve@telia.com
www.luab.nu

Skogen i skolan
Lennart Sidèn
Tel. 0691-61117,   070-5550215
lennart.siden@skogeniskolan.y.se
www.skogeniskolan.y.se

VVS

Sörens Rör
Sören Persson
Tel. 0691-61490,   070-5442310

Stöde Rör AB
Håkan Backlund
Tel. 0691-10966,   070-3839270
stoderor@telia.com
www.stoderor.se

Lundgrens Rör i Sundsvall AB
Håkan Sjölander
Tel. 060-157550, 070-3042233

Åkeri

L O Eriksson Åkeri
Lars-Olov Eriksson
Tel. 0691-61467, 070-2122525
eriksson.l.o@telia.com

Lennart Forsberg Skogsentreprenad
Lennart Forsberg
Tel. 0691-10226, 070-5394991

N T Nilsson Åkeri
Tonny Nilsson
Tel. 0691-50102,   070-5664409

Tonny Anderssons Åkeri
Tonny Andersson
Tel. 070-5293069

Stöde Bud & Taxi AB
Maria Eriksson och Susanne Gradin
Tel. 0691-10750,   070-6020127
stodetaxi@telia.com

SH Buss
Stefan Holmstedt
Tel. 0691-60121,   070-2450249
shbuss@telia.com